Välkommen till denna fina och rymliga 2:a vån 1
Stora grönområden i Ljuraparken, promenadstråk och lekplatser. Närhet till vård, skola och affär. Bra spårvagnsförbindelser till city/resecentrum.
Vardagsrum med parkettgolv och utgång till balkong med inglasning. Köket är utrustat med spis med häll, spisfläkt och kyl/frys. Badrummet har kakel och klinkers.
Inflytt 1/7 efter att vi har måla om i hall, passage, kök, sovrum 1, vardagsrum samt en inspektionslucka i badrummet. Vi kommer att byta ut kyl och frys. Golvet i vardagsrummet slipas och lackas.
Denna lägenhet hyrs ut med 2000 kr hyresrabatt under tre år.
Rabatten räknas av från den gällande grundhyran som just nu är 9554 kr/ mån. Sedvanlig hyresförhandling sker årligen och förändrar grundhyran. Endast nya kunder omfattas av rabatten. Gäller enbart om du inte har ett hyreskontrakt på lägenhet hos Hyresbostäder idag. År 1, 2 och 3: 2000 kr/ mån i rabatt.
Välkommen med din ansökan redan idag!
Ljura erbjuder närhet till stadens utbud och kommunikationer, men samtidigt med grönska, växthus, stadsodlingar, stall, sportanläggning och badhus inpå knuten.
Läs mer om området