Personal i våra områden

Du når all personal genom att ringa 011-21 16 00 eller skicka ett mail till kundtjanst@hyresbostader.se

Team Söderstaden

Områdeskontor: Ringdansens Centrum

Distriktschef 
Nicola Westerberg

Ansvarsområden och personal:

Ringdansen
Områdeskontor: Ringdansens Centrum
Öppettider
Måndag, tisdag kl. 10-15
Onsdag kl. 10-17
Torsdag, fredag 10-15
Lunchstängt alla dagar kl. 12-13

Johan Rundalen, områdesansvarig
Viktor Forsberg, områdesansvarig

Guldringen
Ella Söderlund
Charmake Ali
Sofia Daoud
Mats Stenberg 
          Silverringen
Mark Blewitt
Enver Cerimovic
Roy Jejjo 
          Ringdansen Centrum
Britt-Marie Hörbom   


Norra Hageby och Porten

Områdeskontor: Vrinnevigatan 14
Conny Nilsson, områdesansvarig
Ove Wikström, bovärd
Per Zetterström, bovärd
Susanne Broman, bovärd 

Ljura
Områdeskontor: Ljuragatan 85
Sara Gustafsson, områdesansvarig
Mikael Remahl, områdesansvarig
Roger Nilsson, bovärd
Kennt Hoffman, bovärd

Team Ytterstaden

Områdeskontor: Wilhelm Wibergs gata 170

Distriktschef
Linda Sund

Ansvarsområden och personal:

Klockaretorpet, Skärblacka
Områdeskontor: Wilhelm Wibergs gata 170
Joel Andersson, områdesansvarig
Lars Axelsson, områdesansvarig

Mikael Granbrink, bovärd
Nils Åbergs gata, Frans Bloms gata, Carl Bergstens gata.  
     Anders Eklund, bovärd
Wilhelm Wibergs gata, Karl Wards gata.
Oskarsgatan, Vinkelgatan, Almgatan   
     Karl Ejlerung, bovärd
Mathilda Ljungstedts gata, Hjalmar Lundgrens gata.
Mattias Blomgren, bovärd
Skärblacka
       


Åby, Jursla, Ättetorp, Krokek och Kvarsebo

Områdeskontor: Holms väg 11C

Peder Svedsten, områdesansvarig 

Stefan Roth, bovärd
Krusenhov - 5 - 29
Lillsjövägen 4 - 6
Holmsväg 11 - 17
Åbymovägen 6 - 8
Danielsväg 20 - 22
Katrineholmsvägen 24 - 30
Konsumvägen 16 - 18 
         Magnus Bergman, bovärd
Mässvägen. 1- 49
Ättetorpsvägen.14 - 40
          Temo Usef, bovärd
Sjöviksvägen 42 - 52
Ymervägen 5 - 53
Valhallavägen 1
Valhallavägen 2 - 6
Frejavägen 3 A+B
Danielsväg 11-13
Åbymovägen 12 - 28
Båtbygarevägen 61 - 85 


Ektorp, G:a Lasarettet
Områdeskontor: Gamla Lasarettsgatan 23
Fredrika Tammaru, områdesansvarig

Salah Kabach, bovärd
Hammargatan 1-29
Idrottsgatan 5-23
Fotbollsgatan 37, 43-47 
         Jesper Wallentin, bovärd
Gamla Lasarettsgatan 15-31
Södra Promenaden 54-58
Fotbollsgatan 39
          David Johansson, bovärd
Målgränd 1-23
Fotbollsgatan 1-35 


Såpkullen och Fridtunagatan:
Områdeskontor: Gamla Lasarettsgatan 23
Daniel Eriksson, områdesansvarig
Ulf Eriksson, bovärd
Andreas Wikström, bovärd

Team Innerstaden

Områdeskontor: Hantverkaregatan 53

Distriktschef
Niclas Åström

Ansvarsområden och personal:

Centrum
Områdeskontor: Hantverkaregatan 53
Jan Petersson, områdesansvarig
Tommy Osmanoff, bovärd
Johan Andersson, bovärd
Ulf Sonhem, bovärd

Centrum Norr
Områdeskontor: Kungsgatan 24
Daniel Eriksson, områdesansvarig
Kristofer Andersson, områdesansvarig
Markus Andersson, bovärd
Pontus Jakobsson, bovärd

Centrum Öst
Områdeskontor: Hantverkaregatan 53
Olavi Järvinen, områdesansvarig
Marko Kivelä, bovärd
Krister Gunnarsson, bovärd
Bylent Halili, bovärd