Ljuragatan 179
LjuraVälkommen med din ansökan till denna trevliga trea
Vi erbjuder en trevlig, ljus gavellägenhet med fin utsikt och balkong på våning tre. Välplanerad med bra ytor och förvaring i hallen. Praktiskt kök med bra arbetsytor och diskmaskin. Helkaklat badrum med dusch och möjlighet att installera tvättmaskin. Vardagsrum med parkettgolv och utgång till balkong. Ny spis med glaskeramikhäll kommer installeras till inflytt.
Rabatt på hyran under 2 år från avtalsstart
År 1 och 2: 2000 kronor per månad i rabatt
Rabatten räknas av från den gällande hyran, se ”Hyra” nedan. Sedvanlig hyresförhandling sker årligen och förändrar grundhyran. Endast nya kunder omfattas av rabatten. Gäller enbart om du inte har ett hyreskontrakt på lägenhet hos Hyresbostäder idag.
Området
Bostadsområdet Ljura bjuder på mycket, så som möjlighet till egen liten kolonilott, bastu och gym, fina innergårdar och lekplatser. Bra spårvagnsförbindelser finns i området, samt bra cykel- och gångvägar. Nära till skolor, vårdcentral, matbutik och mycket mer.
Välkommen till Ljura och välkommen hem!
Information
- Balkong mot söder
- Bredband öppet nät. Beställ tjänster från iTUX
- Cykelförvaring
- Diskmaskin
- Klinkersgolv i bad/dusch
- Värme och vatten ingår i grundhyran
- Kabel-tv
- Rabatt
- Säkerhetsdörr
- Tvättstuga i huset
- Balkong
Hyra tillägg och/eller avdrag
- Hyra
- 10688 kr
- Rabatt på hyran till 2028-05-31
- -2000 kr
- Du betalar
- 8688 kr